Pts. Ağu 2nd, 2021

Sosyal Medyada yazılan sözler bile hakaret sayılmakta, eğer sizlerde böyle bir durum ile karşılaşırsanız, bu kişileri İnstagram’a bildirebilir hatta suç duyurusunda bulunursanız ciddi cezalara çarptırabilirsiniz. Gün geçmiyor ki böyle bir olay ile karşılaşmayalım. Ünlü Oyuncu Model Can Yaman İnstagramda 8.1 Milyon Takipçisi bulunmakta ve sosyal medyayı aktif kullanan ünlü isimlerden birisidir. Kendisini seven büyük bir hayran kitlesi var. Hatta Yakın zamanda İtalya’da katıldığı bir Televizyon kanalındaki canlı yayında reyting rekoru kırıldığını biliyoruz.

Can yamanda olsanız seveniniz olduğu gibi sizi sevmeyenlerin de olduğu bir gerçektir. Hatta bazı sosyal medya kullanıcıları var bunlara sosyal medya dilinde (HATER) olarak adlandırıyoruz kişilerde var. Can Yaman’da Kendisine mesaj atan bir HATER takipçisini İnstagram hesabından İfşa etti.

Yazığı mesaj: Ya arkadaş sen ne salak bir adamsın ya. 2.sayfada cikan haberin yorumlarını bir saattir gülerek okuyorum. Bir tek kişi bile. Bak yemin ederim bir tek kişi bile iyi yorum yapmamış. Kendini rezil ediyorsun. Hakikaten sen bir salaksın. Hatta maymunsun Olesin orangutansın İnsan haricinde herşeysin. ve devamında Can Yaman’a hakaretler saydırıyor. Bu ve bunun gibi HATER olanlara her zaman sormak istediğim bir soru var. Kimse Kimseyi sevmek zorunda değil yani başka bir tabirle kimsenin hayatına kimse karışamaz. Ben bu şekil giyinirim. Bir bayan şu şekil giyinir. Yani madem sevmiyorsun. Onu neden sosyal medyada takip ediyorsun? hatta takip etmeyi bırak resimlerini bile görmek istemiyorsan. kullandığın hesaplardan engellersin olur biter. Böylece onunla karşılaşmak zorunda kalmazsın. Bir insanı sevmiyorsak eğer ona hakaretler saydırarak kalbini gururunu kıracağımız özgürlüğünü bize tanımaz.

Kimlere HATER denilir ?

Sizlerde çevrenizde veya Ailenizde bu ve bunun gibi bireyleri tanıyorsanız, onlara lütfen bir uzman kişi tarafından yardım almasına yardımcı olmanızı istiyoruz. Bu ve bunun gibi bireyler cinsiyeti ne olursa olsun topluma yeniden kazandırılması gerekiyor ve bu konuda sizler büyük bir rol oynuyorsunuz.

Eğer sizlerde bu kişilerden biri olduğunuzu düşünüyorsanız lütfen bir uzman bir doktora görünün eğer bu konuda utanıyor veya çekiniyorsanız bizimle iletişime geçerek sizlere yardımcı olmamıza izin verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir